Filmas

1
Yes
None
1
1000000
Name...
/index.php/filmas/
Thumbnail
Au Voleur (Īstā dzīve)
Au Voleur (Īstā dzīve) Image
Apraksts: Izabella ir skolotāja. Bruno ir zaglis. Viņi tic, ka kopā var atrast laimi. Dienā, kad viņus pamana policists, Bruno bēg, ņemot līdzi arī Izabellu. Viņi paslēpjas meža vidū, kur dzīvo ārpus reālās pasaules laika, mīl viens otru un cenšas atturēties no visapkārt valdošās nežēlības
Babycall (Monitors)
Babycall (Monitors) Image

Apraksts: Anna un viņas astoņus gadus vecais dēls Annešs cietuši no Annas vīra vardarbības un iesaistīti liecinieku aizsardzības programmā. Viņi pārceļas uz lielu daudzdzīvokļu māju masīvu un cenšas ļoti sargāt dēlu. Anna nopērk bērnu rāciju, lai dzirdētu, kas naktī notiek zēna istabā. Taču, izdzirdējusi monitorā kliedzienus, kas patiesībā nemaz neskan no Anneša istabas, viņa sāk uztraukties, ka viņi abi nemaz nav vieni. Sižets pārvēršas sirreālā un mokošā ceļojumā, Annas traumētajā psihē un pamazām atklājas, ka varbūt tam, ko viņa redz un dzird, nemaz nevar uzticēties… Annai pašai jāsaprot, kas ir īsts un kas ne, pirms viņa zaudē gan prātu, gan dēlu.

Treileris

Buna! Ce Faci? (Sveiki! Kā Jums klājas?)
Buna! Ce Faci? (Sveiki! Kā Jums klājas?) Image
Asprātīgā romantiskā komēdija pierāda, ka nebūt ne visas šī žanra filmas ir seklas un lētas. Šajā stāstā piedalās vīrs Gabriels un sieva Gabriela, kuri, noguruši no divdesmit laulībā pavadītajiem gadiem, padodas vilinājumam iepazīties internetā. Lai arī šķietami viņi kļuvuši vienaldzīgi un auksti, pat vismazākais mājiens viņos raisa iekāri. Turklāt viņu padsmitgadīgais dēls iztēlojies, ka nākotnē vēlas strādāt porno industrijā. Iespējams, viņiem izdosies apmierināt savas iekāres, tomēr – kādiem līdzekļiem un ar ko viņi satiksies – to lai atklāj filma.

Treileris

Dancing Dreams (Dejot brīvi)
Dancing Dreams (Dejot brīvi) Image

Apraksts: „Dejot brīvi” atspoguļo vācu laikmetīgās dejas pārstāves, pasaulesslavenās dejotājas un horeogrāfes Pīnas Baušas dejas uzveduma „Kontaktu zona”, kuru dejo jaunieši, iestudēšanas procesu. Bauša dalībai uzvedumā no dažādām Vupertāles skolām atlasīja 40 pusaudžus vecumā no 14 līdz 18 gadiem bez īpašas pieredzes kustību mākslā. „Dejot brīvi” komanda seko viņiem desmit mēnešu garumā no pirmajiem nedrošajiem un neveiklajiem mēģinājumiem izpausties kustībā līdz pat ilgi gaidītajai pirmizrādei. Filmas veidotāji skatītāju ieved „Kontaktu zonas” aizkulisēs, kur iespējams satikties ar pašu Pīnu Baušu, kā arī ieskatīties jauniešu emocinālajā pasaulē, kurā mājo dažādas jūtas, sapņi un bailes. „Kontaktu zona” ir 40 jauniešu izdejots stāsts par mīlestības un maiguma meklējumiem, kas bieži vien saistās ar vilšanos un agresiju. Pīna Bauša negaidīti nomira 2009. gada 30. jūnijā drīz pēc filmas pabeigšanas, padarot filmu par testamentu vienai no pasaules baleta ģēnijiem. Pēc filmas noskatīšanās tā vien kārojas desertu.

Treileris

Eisenstein in Guanajuato (Eizenšteins Gvanahvato)
Eisenstein in Guanajuato (Eizenšteins Gvanahvato) Image
Apraksts: Būdams radošo spēku pilnbriedā, padomju kinorežisors Sergejs Eizenšteins 1931. gadā dodas uz Meksiku, lai uzņemtu filmu „Lai dzīvo Meksika”. Eizenšteins ierodas Gvanahvato, tikko saņēmis Holivudas atraidījumu un izjuzdams arvien lielāku spiedienu atgriezties staļiniskajā Krievijā. Gida Palomino Kanjedo vadībā viņš piesardzīgi atklāj saiknes starp Erotu un Tanatu, seksu un nāvi, un labprāt atveido tās kino, taču nevēlas ciest reālajā dzīvē. Šajā filmā Pīters Grīnevejs pēta radoša ģēnija prātu, kas sastopas ar alkām un bailēm no mīlestības, seksa un nāves. Desmit kaislīgas dienas, kas neatgriezeniski pārvērš vienu no pasaules kino dižgariem un ietekmē viņa turpmāko darbu

Treileris

Et si on vivat tous ensemble? (Ja nu mēs dzīvotu kopā?)
Et si on vivat tous ensemble? (Ja nu mēs dzīvotu kopā?) Image
Apraksts : Pieci tuvi draugi, pieci atšķirīgi raksturi un samezglojušās dzīves: Kloda sirds kļuvusi vārga un vairs nespēj turēt viņa neremdināmo kaisli; Žanam tiek liegtas viņa tiesības – apdrošināšanas kompānija uzskata, ka viņš iekļaujams paaugstinātā riska grupā, un viņam atsaka polisi; Annija ar dārga dārza baseina palīdzību vēlas atkarot mazbērnu uzmanību; Žanna slēpj smagu slimību, bet Albērs nemana, ka paša atmiņa bieži izspēlē ar viņu jokus. Risinājums ir viens – dzīve visiem kopā vienā mājā. Iemeslu, kādēļ mesties tādā avantūrā, netrūkst: Kloda dēls jau izvēlējies viņam istabu pansionātā, Albēra meita atdevusi viņa suni patversmē bez viņa piekrišanas, neviens no pieciem draugiem nav gatavs atteikties no savas neatkarības – vismaz pagaidām ne. Lai atvieglotu mājas soli šajā kopdzīvē, Žanna nolīgst studentu Dirku, kurš pārceļas uz dzīvi Annijas un Žana mājā.

Treileris

Hannah Ardent (Hanna Ārdente)
Hannah Ardent (Hanna Ārdente) Image

Apraksts: Kad Hanna Ārente 1961. gadā ierodas tiesas zālē Jeruzalemē, lai slavenajam laikrakstam „New Yorker“ veidotu reportāžu par tiesas prāvu pret nacisma noziedznieku Ādolfu Eihmanu, viņa sagaida, ka ieraudzīs monstru. Tā vietā viņa sastopas ar pilnīgu pelēcību. Eihmana seklā viduvējība nesader ar viņa nodarījumu neizmērojamo ļaunumu. Šī pretruna ļoti nodarbina Hannu Ārenti. Atgriezusies Ņujorkā, viņa izstudē simtiem tiesas procesu dokumentus, meklē informāciju, diskutē ar vīru un draugiem. Kad 1963. gadā tiek izdota viņas rakstu sērija „Eihmans Jeruzalemē“, Hanna Ārente šokē pasauli ar savu tēzi par „ļaunuma banalitāti“. Reakcija ir iznīcinoša – viņa tiek nicināta un ienīsta; viņa zaudē ilggadīgus draugus, mediji uzkurina kampaņu pret viņu. Tomēr Hanna Ārente konsekventi paliek pie sava viedokļa; viņa cīnās un nebaidās ne no kādām diskusijām.

Treileris

Hasta la vista! (Ardievu, nevainība!)
Hasta la vista! (Ardievu, nevainība!) Image
Apraksts: Trīs puiši savos divdesmit gados mīl vīnu un sievietes, bet viņi joprojām ir nevainīgi. Visi trīs dodas ceļojumā uz Spāniju, cerot gūt savu pirmo seksuālo pieredzi. Nekas viņus nevar apturēt, pat ne viņu trūkumi: viens ir akls, otrs pārvietojas tikai ratiņkrēslā, un trešais ir pilnīgi paralizēts. Filma guvusi plašu atzinību gan kritiķu, gan īpaši – skatītāju vidū

Treileris

Il Capitale Umano (Cilvēka vērtība)
Il Capitale Umano (Cilvēka vērtība) Image

Apraksts: Paolo Virci filma „Cilvēka vērtība” pēc Stīvena Emidona bestsellera motīviem ir saistošs un izsmalcināts stāsts par mūsdienu morāli, alkatību un iekāri. Šķiet, ka riska ieguldījumu fonda menedžerim Džovanni Bernaski ir viss – lepna māja un skaista sieva. Savukārt nekustamā īpašuma aģentam Dino Osolam tik tikko izdodas nodrošināt savai ģimenei agrākās vidusšķiras ērtības, un finansiālie apstākļi kļūst vēl spiedīgāki, kad sieva paziņo, ka gaida dvīņus. Izmantodams meitas attiecības ar Džovanni dēlu, Dino izkrāpj bankā aizdevumu un ar viltu kļūst par Bernaska riska ieguldījumu fonda dalībnieku. Abu ģimeņu likteņi vēl vairāk savijas, kad nelaimīgā kārtā uz ceļa ar apvidus automašīnu tiek notriekts riteņbraucējs, un vainīgie no notikuma vietas aizbēg. Šis notikums neatgriezeniski maina varoņu dzīvi uz visiem laikiem.

Treileris

Isolerad (Koridors)
Isolerad (Koridors) Image
Apraksts: Vientuļš medicīnas students Franks ir priecīgs par kluso dzīvokli, kurā var pievērsties gaidāmajiem eksāmeniem. Bet, kad viņš augšstāvā satiek aktīvo meiteni Loti, viņš apjauš, ka patiesībā ar šo vietu kaut kas nav kārtībā. Katru reizi, atstājot dzīvokli, Frenks ir pārbijies… runātīgā biedrene, kaitinošais bērns, neprātīgi iemīlējusies Lote, viņas brutālais bijušais draugs un visam pāri viņas jaunais greizsirdīgais draugs, bīstamais Maiks – viņi visi šķiet Frenka ienaidnieki.
L'enfance d'Icare (Ikara bērnība)
L
Apraksts: Džonatans Fogels gribētu pagriezt atpakaļ laiku un novērst negadījumu, kas sabeidza viņa dzīvi un kura dēļ viņš kļuva par invalīdu. Kad Džonatans uzzina, ka atzīts profesors un ģenētiķis Stīvs Karrs ir radījis gēnu terapiju, ar kuras palīdzību iespējams reģenerēt cilvēka ķermeni, viņš piesakās pie profesora vizītē. Terapija nenotiek kā Karrs (Karlo Brands) to iecerējis, un noved pie negaidīta rezultāta. Džonatans, kura dzīvība nu karājas mata galā, saprot, ka viņu var glābt tikai viens cilvēks – profesora Karra meita Alise (Alisona Paradī)
La Pazza Gioia (Prieka Trakumā)
La Pazza Gioia (Prieka Trakumā) Image
Apraksts: Beatriče, šarmanta dāma labākajos gados, ir pļāpīga fantazētāja un pašpasludināta grāfiene miljardiere, kam patīk ticēt, ka viņa ir uz “tu” ar visiem šīs pasaules varenajiem. Donatella ir tetovējumiem klāta, noslēgta un trausla jauna sieviete, kas glabā noslēpumu. Abas ir progresīvas, bet no ārpasaules norobežotas psihiatriskās klīnikas Bjondi villa pacientes. Paolo Virci jaunā filma vēstī par neparedzamu un aizkustinošu draudzību starp divām sievietēm, kuras aizbēg no psihiatriskās klīnikas, lai meklētu mīlestību un draudzību ārpasaules trakonamā – veselo cilvēku pasaulē.
La Vie D'Adele Chapitres 1&2 (Zils ir vissiltākā krāsa, Adele: 1, un 2, daļa)
La Vie D

Apraksts: Izaicinoša un atklāta franču filma par mīlestību starp divām jaunām sievietēm – mākslinieci un skolotāju –, kuras izdzīvo savstarpējās kaislības un jūtu izsīkšanas pieredzi. Filmas galvenā varone ir 15 gadus vecā Adele, kura pamazām kļūst par pieaugušu cilvēku un sapņo piedzīvot savu pirmo mīlestību. Mietenes izskatīgais klasesbiedrs Tomass ir neprātīgi viņā iemīlējies, taču mīlas stāsts tā arī nesākas, jo Adele nonāk kāda erotiska sapņa varā… Tajā viņa ierauga mistisko meiteni ar ziliem matiem, ko nesen redzējusi uz ielas. Sapnī zilmatainā meitene ienāk Adeles guļamistabā un ar neprakstāmu baudu iegūst viņu. Drīzumā gados vecākā un pašpārliecinātā mākslas studente Emma arī reālajā dzīvē ierodas pie Adeles. Aizsākas kaislīgs un sarežģīts mīlas stāsts, kas ilgs vairākus gadus un ir aizkustinoši universāls savā attēlojumā.

Treileris

Likteņzeme (Land of Fate)
Likteņzeme (Land of Fate) Image

Apraksts: Dzimtas meklējumu ceļā Amerikas latgalieši Pēteris un Helēna satiek radus Sibīrijā. Otrā pasaules kara laikā leģendārā latgaļu Prometeja Andrīva Jurdža stiprā dzimta tika nežēlīgi sašķelta. Glābjoties no komunistiem, jaunākā paaudze ar saviem bērniem devās bēgļu gaitās uz Rietumiem. Vecākā paaudze palika Latvijā, bet Staļina represiju dēļ tika izsūtīta uz Sibīriju kā tautas ienaidnieki. Daļai radu izdevās izdzīvot Latvijā. Trijās pasaulēs izsvaidītās dzimtas pēckara paaudze viens otru nebija satikuši. Bet, Amerikā skatoties dokumentālo filmu “Mūžīgais kalendārs”, Pēteris ekrānā atpazīst Latvijas radiniekus. Brālis un māsa, Pēteris un Helēna, dodas uz Latgali, lai satiktu radiniekus un uzzinātu vairāk par savu leģendāro senci. Izpētot dzimtas saknes, meklējumu ceļš ved viņus uz Tomskas apgabalu Sibīrijā.

 

Lore (Lora)
Lore (Lora) Image
Apraksts: Dienvidvācija, 1945. gada pavasaris. Piecpadsmitgadīgā Lore, augsta ranga nacionālsociālistu vecākā meita, ir uzaugusi nesatraicināmā ticībā fīreram, tautai un tēvzemei. Karš ir zaudēts, vecākus arestējuši sabiedroto spēki. Lorei kopā ar brāļiem un māsām jānokļūst līdz vecmāmiņai pašos Vācijas ziemeļos. Ceļojums ved cauri kara nopostītajiem Vācijas apgabaliem. Lori un bērnus novārdzina bads un aukstums, ceļojot bez caurlaidēm, viņiem nākas vairīties no pilsētām un apdzīvotām vietām un izvairīties no militārajām kontrolēm. Lore turas pie tā, ko savā dzīvē mācījusies, taču nacionālsociālistiskās audzināšanas cietsirdīgajā pārliecībā aizvien vairāk iejaucas mulsinošas šaubas. Kad grupiņai piebiedrojas nedaudz vecākais, mīklainais Tomass ar ebreju koncentrācijas nometnes dokumentiem, beidzot notiek Lores nesatricināmā pasaules skatījuma sadursme ar jauno realitāti.
Lote no Izgudrotāju ciema (Lotte from Gadgetville)
Lote no Izgudrotāju ciema (Lotte from Gadgetville) Image

Apraksts: Bezrūpīgā suņu meitene Lote dzīvo mazā ciematiņā jūras krastā kopā ar vecākiem – slaveno izgudrotāju tēti un gādīgo māmiņu. Ciematiņa gada svarīgākais notikums ir lielais izgudrotāju konkurss, kurā galveno balvu saņem visatjautīgākais un praktiskākais izgudrojums. Īsi pirms konkursa Lote ar draugu Bruno jūrā atrod japāņu grāmatu. Izrādās, ka kopā ar grāmatu ir atceļojis arī Susums – džudo sensejs-bite. Lotes tētiņš uzvar izgudrotāju konkursā jau otro gadu pēc kārtas, bet viņa sīvākais konkurents, trusis Adalberts, kurš ir apsēsts ar slavas iegūšanu jau kopš bērna dienām, nespēj to pārdzīvot, viņam sākas trakuma lēkme. Lai savaldītu satrakoto trusi, Susums pielieto kādu iedarbīgu džudo paņēmienu. Par šo triku visi ciema iedzīvotāji ir stāvā sajūsmā un nekavējoties vēlās to apgūt. Lai arī kā Susumam ciemā patiktu, viņš tomēr ilgojas pēc mājām. Lotes tētiņš izgudro veidu, kā nogādāt biti atpakaļ Japānā, kur tieši tajā laikā norisinās džudo sacensības. Lotei divas reizes nav jādomā un viņa kopā ar draugiem dodas turp, lai piedalītos…

Treileris

Lote un Mēnessakmens noslēpums (Lotte and the Moonstone Secret)
Lote un Mēnessakmens noslēpums (Lotte and the Moonstone Secret) Image

Apraksts: Kādu nakti, meklējot vecā ceļotāja Klausa koferi, Izgudrotāju ciemā ielaužas divi svešinieki. Suņu meitene Lote pārsteidz svešiniekus, kuri nobijušies nomet zemē dzelteno akmeni, ko paņēmuši no kofera, un aizmūk. Klauss atradis šo akmeni savā pēdējā ceļojumā kalnos. Patiesībā bija trīs akmeņi; pārējie divi palikuši pie Klausa draugiem suņiem Freda un Villes. Lote atklāj, ka tie nav vienkārši akmeņi, bet gan ar sarežģītu mehānismu vidū. Klauss un Lote nolemj doties pie Freda un Villes, lai paņemtu pārējos akmeņus un atrisinātu šo noslēpumu. Abi svešinieki seko viņiem. Drīz akmeņu meklēšanā iesaistās vēl kāds – kaķis Pauls. Drīz vien Lote saprot, ka tas ir kas vairāk par vienkāršu piedzīvojumu. Filmas beigās Lote un Klauss dodas uz seno templi augstu kalnos, palīdzot mēness trušiem priecīgiem atgriezties mājās – uz Mēness.

Treileris

Miglā (In the fog)
Miglā (In the fog) Image

Apraksts : Filma par centieniem pieņemt morālu lēmumu amorālā situācijā.

Treileris

Miss Kicki (Kiki kundze)
Miss Kicki (Kiki kundze) Image
Apraksts: Pēc ilgstošas sarakstes internetā ar Taivāņu biznesmeni Čanga kungu, Kikī kundze nolemj doties uz Taipeju un sagādāt savam iemīļotajam pārsteigumu. Lai nebūtu jādodas ceļojumā vienai, viņa uzaicina līdzi savu 16 gadus veco dēlu Viktoru, kā iemeslu minot nepieciešamību atkal satuvināties pēc vairāku gadu dzīvošanas šķirti. Kad Viktors atklāj ceļojuma patieso iemeslu, Kikī kundzei jāpierāda dēlam un sev, ka viņa var kļūt par tādu māti, pēc kādas dēls allaž ilgojies.
Moomins and the Comet Chase (Mumini. Komēta nāk!)
Moomins and the Comet Chase (Mumini. Komēta nāk!) Image
Apraksts: Kādu dienu trollītis Mumins apjauš, ka Muminu ielejā notiek kaut kas dīvains, – viss ir kļuvis pelēks. Ne tikai debesis un upe, bet arī koki, zeme, un pat Muminu māja! Trollītis Mumins dodas pie gudrā Muskrata, lai noskaidrotu, vai viņš zina, kas notiek. Muskrats paziņo, ka tā parasti notiek pirms zeme sastopas ar briesmīgo likteni, kas nāk no debesīm… Ar Mumintēta palīdzību un draugu līdzdalību trollītis Mumins uzmeistaro visu laiku labāko plostu, lai dotos aizraujošā ceļojumā uz observatoriju. Viedajiem profesoriem vajadzētu zināt, kas šīs ir par briesmām! Ceļš nav viegls. Drosmīgie ceļotāji – trollītis Mumins, Snifs un Snufkins – sastopas ar dažādiem šķēršļiem un sastop jaunus un arī vecus draugus. Viņi nokļūst līdz observatorijai, kur profesori izrēķina, ka līdz brīdim, kad komēta ietrieksies zemē, palikušas vairs tikai četras dienas, četras stundas, četras minūtes un 44 sekundes. Varbūt 4 sekundes vēlāk. Ir laiks doties mājās cik ātri vien iespējams. Vai viņi paspēs visus izglābt laikā?
Pianomania (Pianomānija)
Pianomania (Pianomānija) Image
Apraksts: Lilianas Frankas un Roberta Kibisa neparastā filma ar mīlestību un humorpilni ataino mirkļus no absolūtās mīlestības pret detaļu precizitāti un perfekciju. PIANOMĀNIJA piedāvā vienreizēju skatījumu uz aizraujošajiem perfektā skanējuma meklējumiem. Tonis neelpo, instrumentam nepieciešams vairāk maģijas – šādus un līdzīgus izteikumus Steinway & Sons galvenais tehniķis un klavierskaņošanas meistars Štefans Knipfers dzird katru dienu. Viņš strādā kopā ar pasaules labākajiem pianistiem, un, kad viņi sēžas pie flīģeļa, visam ir jābūt perfekti – līdz pat sīkākajai toņa niansei. Jo ikvienam instrumentam ir sava personība, katrs skaņdarbs pieprasa savu tonalitāti un katrai interpretācijai ir īpašs temperaments
Pojkarna (Apmaldījušās meitenes)
Pojkarna (Apmaldījušās meitenes) Image
Apraksts: Vienaudžu terorizētās pusaudzes Kima, Bella un Momo pārdzīvo mokošus sevis meklējumus. Pasaulē, kurā valda pusaudžu vardarbība, atstumtība un mulsums par savu seksualitāti, viņas var paļauties tikai cita uz citu. Kardināls pavērsiens notiek, kad viņas savā iemīļotajā siltumnīcā atrod dīvainu augu. Izrādās, šim augam piemīt noslēpumainas burvju spējas uz laiku pārvērst meitenes par zēniem. Taču līdz ar dzimuma maiņu mainās arī visa apkārtējā pasaule un varoņu reakcija uz to. Sākumā meitenes izbauda jauniegūto brīvību, bet drīz atklājas, ka zēniem nemaz nav tik rožaina dzīve. Momo un Bella saprot, ka tā ir tikai fasāde, bet Kimai iejušanās zēna ādā nav tikai maska, tā sniedz dziļāku identitātes izjūtu. Būdama zēns, Kima iemīlas brutālā sīkā blēdī Tonijā, kas vienmēr izaicina likteni, bet Momo iemīlas Kimā. Beigās samudžinātās attiecības un sajukums starp dzimumiem liek uzdot jautājumu kurš kuru mīl un kāpēc, un vai mīlestībā dzimumam vispār ir nozīme

Treileris

Reprise (Reprīze)
Reprise (Reprīze) Image

Apraksts: REPRĪZE ir Joahima Trīra pirmā pilnmetrāžas spēlfilma, ar kuru viņš piesaka sevi kā jauns un talantīgs Eiropas režisors. Ēriks un Filips cenšas kļūt par rakstniekiem. Izdevējs Ēriku noraida talanta trūkuma dēļ, taču Filipa manuskripts tiek pieņemts, un jaunietis teju vienā naktī kļūst par nozīmīgu figūru Norvēģijas kultūras dzīvē. Tas ir stāsts par jaunību, draudzību, mīlestību un skumjām, lieliem mērķiem un netīkamo sadursmi starp jauneklīgiem pieņēmumiem un dzīves īstenību.

Treileris

Robert Mitchum Est Mort (Roberts Mičums ir miris)
Robert Mitchum Est Mort (Roberts Mičums ir miris) Image
Apraksts: Frankijs, bezmiega mocīts aktieris bez darba, un viņa menedžeris Arsēns ir pamatīgās sprukās. Dziļā depresijā grimstošais Frankijs – Arsēna galvenais ienākumu avots, nespēj rītos izkāpt no gultas, tāpēc palaiž garām arvien retākos darba piedāvājumus, kurus menedžeris viņam sarunājis. Arsēns, izmisuma dzīts, vēl pēdējo reizi izmēģina laimi. Piedraudot ar ieroci, viņš nolaupa autosalonā mašīnu un dodas ziemeļu polārloka virzienā kopā ar savu „daudzsološi jauno aktieri” Frankiju. Menedžeris apgalvo, ka tur viņam sarunāta tikšanās ar režisoru Džordžu Sarinefu, kuru Frankijs dievina, un kurš gatavojas filmēt Amerikā.

Treileris

Slovenka (Izsaucamā meitene)
Slovenka (Izsaucamā meitene) Image
Apraksts: Aleksandrai ir 23 gadi un viņa studē angļu valodu Ļjubļjanā. Mācības viņu daudz neinteresē, vairāk viņai patīk pelnīt naudu labākai dzīvei. Neviens nezin, ka viņas ienākumu avots slēpjas zem segvārda „Slovēņu meitene” un prostitūcija ir viņas slepenā nodarbošanās. „Slovēniete” drīz kļūst par diezgan populāru meiteni un viņai kļūst arvien grūtāk melot saviem draugiem un īpaši mīļajam un gādīgajam tēvam. Bet viņai nav izejas – patiesība nozīmētu zaudēt visu.
The Girl King (Karaliene Kristīna)
The Girl King (Karaliene Kristīna) Image
Apraksts: Karaliene Kristīna – neizprotama un pretrunīga jauna sieviete, kurai jāizšķiras starp vēsu aprēķinu un kaislību, starp sievietes fizisko ķermeni un vīrišķīgu audzināšanu, starp senām tradīcijām un moderno pasauli, un starp savu izcilo, labu izglītību ieguvušo prātu un apkārt valdošo konservatīvismu. Sešpadsmit gadu vecumā par Zviedrijas karalieni kronētā Kristīna tiek iemesta varas un tradīciju labirintā, kur galma dzīves noteicēji – vīrieši – askētiski un fanātiski luterāņi – spiež viņu precēties un laist pasaulē troņmantinieku, tādējādi izpildot obligāto pienākumu. Patvērumu Kristīna rod mīlestībā pret savu galma dāmu, skaisto un eleganto grāfieni Ebu Sparri, lai gan kanclers Aksels Uksenšērna neatlaidīgi pierunā viņu apņemt par vīru savu dēlu Juhanu. Drīz vien galma intriganti saprot, ka varu pār Kristīnu var iegūt caur Ebu, taču viņi par zemu novērtē Kristīnas aso prātu un nepārvaramās alkas pēc brīvības. Filma ir vairāku valstu kopražojums un tās režisors ir Mika Kaurismeki.

Treileris

Trejādas saules (The Three Suns)
Trejādas saules (The Three Suns) Image

Apraksts: Latviskā identitāte, tautas vienotība un visam pāri cilvēcība, tās ir galvenās vērtības, kuras Vaira Vīķe-Freiberga atklāj filmā. Mīlestība, ģimene, bērni, sievietes dzīves piepildījums un nasta, sievietes esamības apliecinājums — tādi ir filmas tēmu akcenti.

Treileris

Zelta Zirgs (The Golden Horse)
Zelta Zirgs (The Golden Horse) Image

Apraksts: Melnā māte cenšas sagrābt varu pār pasauli, krājot asaras no visiem, kas raud par nelaimēm un aizgājējiem. Viņa gribētu nogalēt Princesi, jo tad raudātu visa karaļvalsts un Melnā māte iegūtu absolūtu varu. Nejaukajai raganai izdodas ieslēgt Princesi stikla zārkā, taču Baltais tēvs stājas viņai ceļā un rada stāvu ledus kalnu, kura galā Princesei nu jāguļ septiņi gadi un septiņas dienas; tikmēr drosminieki var mēģināt Princesi izglābt. Antiņš un viņa brāļi arī dodas palīgā.

Treileris

Au Voleur (Īstā dzīve) Image
Au Voleur (Īstā dzīve)
Apraksts: Izabella ir skolotāja. Bruno ir zaglis. Viņi tic, ka kopā var atrast laimi. Dienā, kad viņus pamana policists, Bruno bēg, ņemot līdzi arī Izabellu. Viņi paslēpjas meža vidū, kur dzīvo ārpus reālās pasa... Read More
Babycall (Monitors) Image
Babycall (Monitors)
Apraksts: Anna un viņas astoņus gadus vecais dēls Annešs cietuši no Annas vīra vardarbības un iesaistīti liecinieku aizsardzības programmā. Viņi pārceļas uz lielu daudzdzīvokļu māju masīvu un cenšas ļoti sargāt... Read More
Buna! Ce Faci? (Sveiki! Kā Jums klājas?) Image
Buna! Ce Faci? (Sveiki! Kā Jums klājas?)
Asprātīgā romantiskā komēdija pierāda, ka nebūt ne visas šī žanra filmas ir seklas un lētas. Šajā stāstā piedalās vīrs Gabriels un sieva Gabriela, kuri, noguruši no divdesmit laulībā pavadītajiem gadiem, padodas vi... Read More
Dancing Dreams (Dejot brīvi) Image
Dancing Dreams (Dejot brīvi)
Apraksts: „Dejot brīvi” atspoguļo vācu laikmetīgās dejas pārstāves, pasaulesslavenās dejotājas un horeogrāfes Pīnas Baušas dejas uzveduma „Kontaktu zona”, kuru dejo jaunieši, iestudēšanas procesu. Bauša dal... Read More
Eisenstein in Guanajuato (Eizenšteins Gvanahvato) Image
Eisenstein in Guanajuato (Eizenšteins Gvanahvato)
Apraksts: Būdams radošo spēku pilnbriedā, padomju kinorežisors Sergejs Eizenšteins 1931. gadā dodas uz Meksiku, lai uzņemtu filmu „Lai dzīvo Meksika”. Eizenšteins ierodas Gvanahvato, tikko saņēmis Holivudas atrai... Read More
Et si on vivat tous ensemble? (Ja nu mēs dzīvotu kopā?) Image
Et si on vivat tous ensemble? (Ja nu mēs dzīvotu kopā?)
Apraksts : Pieci tuvi draugi, pieci atšķirīgi raksturi un samezglojušās dzīves: Kloda sirds kļuvusi vārga un vairs nespēj turēt viņa neremdināmo kaisli; Žanam tiek liegtas viņa tiesības – apdrošināšanas komp... Read More
Hannah Ardent (Hanna Ārdente) Image
Hannah Ardent (Hanna Ārdente)
Apraksts: Kad Hanna Ārente 1961. gadā ierodas tiesas zālē Jeruzalemē, lai slavenajam laikrakstam „New Yorker“ veidotu reportāžu par tiesas prāvu pret nacisma noziedznieku Ādolfu Eihmanu, viņa sagaida, ka ieraudzīs m... Read More
Hasta la vista! (Ardievu, nevainība!) Image
Hasta la vista! (Ardievu, nevainība!)
Apraksts: Trīs puiši savos divdesmit gados mīl vīnu un sievietes, bet viņi joprojām ir nevainīgi. Visi trīs dodas ceļojumā uz Spāniju, cerot gūt savu pirmo seksuālo pieredzi. Nekas viņus nevar apturēt, pat ne viņ... Read More
Il Capitale Umano (Cilvēka vērtība) Image
Il Capitale Umano (Cilvēka vērtība)
Apraksts: Paolo Virci filma „Cilvēka vērtība” pēc Stīvena Emidona bestsellera motīviem ir saistošs un izsmalcināts stāsts par mūsdienu morāli, alkatību un iekāri. Šķiet, ka riska ieguldījumu fonda menedžerim D... Read More
Isolerad (Koridors) Image
Isolerad (Koridors)
Apraksts: Vientuļš medicīnas students Franks ir priecīgs par kluso dzīvokli, kurā var pievērsties gaidāmajiem eksāmeniem. Bet, kad viņš augšstāvā satiek aktīvo meiteni Loti, viņš apjauš, ka patiesībā ar šo v... Read More
L
L'enfance d'Icare (Ikara bērnība)
Apraksts: Džonatans Fogels gribētu pagriezt atpakaļ laiku un novērst negadījumu, kas sabeidza viņa dzīvi un kura dēļ viņš kļuva par invalīdu. Kad Džonatans uzzina, ka atzīts profesors un ģenētiķis Stīvs Karrs ... Read More
La Pazza Gioia (Prieka Trakumā) Image
La Pazza Gioia (Prieka Trakumā)
Apraksts: Beatriče, šarmanta dāma labākajos gados, ir pļāpīga fantazētāja un pašpasludināta grāfiene miljardiere, kam patīk ticēt, ka viņa ir uz “tu” ar visiem šīs pasaules varenajiem. Donatella ir tetovēju... Read More
La Vie D
La Vie D'Adele Chapitres 1&2 (Zils ir vissiltākā krāsa, Adele: 1, un 2, daļa)
Apraksts: Izaicinoša un atklāta franču filma par mīlestību starp divām jaunām sievietēm – mākslinieci un skolotāju –, kuras izdzīvo savstarpējās kaislības un jūtu izsīkšanas pieredzi. Filmas galvenā varone ir... Read More
Likteņzeme (Land of Fate) Image
Likteņzeme (Land of Fate)
Apraksts: Dzimtas meklējumu ceļā Amerikas latgalieši Pēteris un Helēna satiek radus Sibīrijā. Otrā pasaules kara laikā leģendārā latgaļu Prometeja Andrīva Jurdža stiprā dzimta tika nežēlīgi sašķelta. Glābjot... Read More
Lore (Lora) Image
Lore (Lora)
Apraksts: Dienvidvācija, 1945. gada pavasaris. Piecpadsmitgadīgā Lore, augsta ranga nacionālsociālistu vecākā meita, ir uzaugusi nesatraicināmā ticībā fīreram, tautai un tēvzemei. Karš ir zaudēts, vecākus arestē... Read More
Lote no Izgudrotāju ciema (Lotte from Gadgetville) Image
Lote no Izgudrotāju ciema (Lotte from Gadgetville)
Apraksts: Bezrūpīgā suņu meitene Lote dzīvo mazā ciematiņā jūras krastā kopā ar vecākiem – slaveno izgudrotāju tēti un gādīgo māmiņu. Ciematiņa gada svarīgākais notikums ir lielais izgudrotāju konkurss, kurā... Read More
Lote un Mēnessakmens noslēpums (Lotte and the Moonstone Secret) Image
Lote un Mēnessakmens noslēpums (Lotte and the Moonstone Secret)
Apraksts: Kādu nakti, meklējot vecā ceļotāja Klausa koferi, Izgudrotāju ciemā ielaužas divi svešinieki. Suņu meitene Lote pārsteidz svešiniekus, kuri nobijušies nomet zemē dzelteno akmeni, ko paņēmuši n... Read More
Miglā (In the fog) Image
Miglā (In the fog)
Apraksts : Filma par centieniem pieņemt morālu lēmumu amorālā situācijā. Treileris
Miss Kicki (Kiki kundze) Image
Miss Kicki (Kiki kundze)
Apraksts: Pēc ilgstošas sarakstes internetā ar Taivāņu biznesmeni Čanga kungu, Kikī kundze nolemj doties uz Taipeju un sagādāt savam iemīļotajam pārsteigumu. Lai nebūtu jādodas ceļojumā vienai, viņa uzaicina lī... Read More
Moomins and the Comet Chase (Mumini. Komēta nāk!) Image
Moomins and the Comet Chase (Mumini. Komēta nāk!)
Apraksts: Kādu dienu trollītis Mumins apjauš, ka Muminu ielejā notiek kaut kas dīvains, – viss ir kļuvis pelēks. Ne tikai debesis un upe, bet arī koki, zeme, un pat Muminu māja! Trollītis Mumins dodas pie gudr?... Read More
Pianomania (Pianomānija) Image
Pianomania (Pianomānija)
Apraksts: Lilianas Frankas un Roberta Kibisa neparastā filma ar mīlestību un humorpilni ataino mirkļus no absolūtās mīlestības pret detaļu precizitāti un perfekciju. PIANOMĀNIJA piedāvā vienreizēju skatījumu uz ai... Read More
Pojkarna (Apmaldījušās meitenes) Image
Pojkarna (Apmaldījušās meitenes)
Apraksts: Vienaudžu terorizētās pusaudzes Kima, Bella un Momo pārdzīvo mokošus sevis meklējumus. Pasaulē, kurā valda pusaudžu vardarbība, atstumtība un mulsums par savu seksualitāti, viņas var paļauties tikai cita... Read More
Reprise (Reprīze) Image
Reprise (Reprīze)
Apraksts: REPRĪZE ir Joahima Trīra pirmā pilnmetrāžas spēlfilma, ar kuru viņš piesaka sevi kā jauns un talantīgs Eiropas režisors. Ēriks un Filips cenšas kļūt par rakstniekiem. Izdevējs Ēriku noraida talanta trū... Read More
Robert Mitchum Est Mort (Roberts Mičums ir miris) Image
Robert Mitchum Est Mort (Roberts Mičums ir miris)
Apraksts: Frankijs, bezmiega mocīts aktieris bez darba, un viņa menedžeris Arsēns ir pamatīgās sprukās. Dziļā depresijā grimstošais Frankijs – Arsēna galvenais ienākumu avots, nespēj rītos izkāpt no g... Read More
Slovenka (Izsaucamā meitene) Image
Slovenka (Izsaucamā meitene)
Apraksts: Aleksandrai ir 23 gadi un viņa studē angļu valodu Ļjubļjanā. Mācības viņu daudz neinteresē, vairāk viņai patīk pelnīt naudu labākai dzīvei. Neviens nezin, ka viņas ienākumu avots slēpjas zem segvārd... Read More
The Girl King (Karaliene Kristīna) Image
The Girl King (Karaliene Kristīna)
Apraksts: Karaliene Kristīna – neizprotama un pretrunīga jauna sieviete, kurai jāizšķiras starp vēsu aprēķinu un kaislību, starp sievietes fizisko ķermeni un vīrišķīgu audzināšanu, starp senām tradīcijām un ... Read More
Trejādas saules (The Three Suns) Image
Trejādas saules (The Three Suns)
Apraksts: Latviskā identitāte, tautas vienotība un visam pāri cilvēcība, tās ir galvenās vērtības, kuras Vaira Vīķe-Freiberga atklāj filmā. Mīlestība, ģimene, bērni, sievietes dzīves piepildījums un nasta, sievietes ... Read More
Zelta Zirgs (The Golden Horse) Image
Zelta Zirgs (The Golden Horse)
Apraksts: Melnā māte cenšas sagrābt varu pār pasauli, krājot asaras no visiem, kas raud par nelaimēm un aizgājējiem. Viņa gribētu nogalēt Princesi, jo tad raudātu visa karaļvalsts un Melnā māte iegūtu absolūtu v... Read More